Yacht Klub Polski

YACHT KLUB POLSKI jest najstarszym spośród wszystkich polskich klubów, jego historia sięga roku 1924, w którym oficjalnie został założony. W chwili obecnej jest to prestiżowe stowarzyszenie utrzymujące tradycje i sportowego ducha żeglarstwa na wysokim poziomie. Jednym z założeń YKP Szczecin jest prowadzenie merytorycznej edukacji żeglarskiej, jest to zatem doskonałe miejsce do zdobycia uprawnień, gdyż będzie za nimi szła wiedza i umiejętności, na których wykształceniu, nam zależy.

Kursy na stopnie żeglarskie oraz motorowodne prowadzimy na jeziorze Dąbie oraz na wodach morskich Szczecina i Zalewu Szczecińskiego. Do szkoleń żeglarskich wykorzystujemy jacht Sun Odyssey 32i Legende, który jest pełnomorską jednostką o długości 9.60 m. Szkolenia motorowodne odbywają się na jednostce typu RIB Sportis M 4700 wyposażonej w 60 konny silnik. Gwarantujemy dobrą zabawę, rzetelną naukę i skrupulatne podejście do każdego. Jeżeli szukasz miłej żeglarskiej atmosfery i dużej dawki wiedzy to jest to miejsce dla Ciebie!
Miejscem w którym prowadzimy szkolenia jest przystań MARINA’CLUB znajdująca się w żeglarskim sercu Szczecina przy ul. Przestrzennej 11.

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w zajęciach Szkółki Żeglarskiej YKP Szczecin. Wkrótce rozpoczynamy zajęcia jednej grupy szkoleniowej powadzonej przez najlepszych Trenerów w klasie Optimist i Carina. Wszystkim młodym adeptom żeglarstwa zapewniamy sprzęt szkoleniowy, opiekę wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, pomieszczenia klubowe, sale wykładową do zajęć teoretycznych, szatnie i toalety.

Mapa
Informacje