Finał akcji #ZostańWodniakiem z Szymonem Kuczyńskim

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas ostatniego z eventów w ramach tegorocznej akcji Zostań Wodniakiem, w roli sternika dbającego o komfort i bezpieczeństwo uczestników, wystąpi kapitan Szymon Kuczyński – polski żeglarz, instruktor i popularyzator żeglarstwa. 

Szymon Kuczyński (ur. 1980 r.) – w 2013 roku zwyciężył w pierwszej edycji regat „Setką przez Atlantyk”. Dwukrotnie samotnie opłynął Ziemię na jachcie „Atlantic Puffin” (Maxus 22) w latach 2014-2016 i 2017-2018. Za drugim razem był to rejs bez zawijania do portów. Tym samym, żeglarz został trzecim Polakiem, który dokonał tego wyczynu. Dodatkowo był to pierwszy w historii taki rejs na tak małym jachcie Za ten rejs otrzymał polską nagrodę Rejs Roku – Srebrny Sekstant 2018 oraz nagrodę niemieckiego Stowarzyszenia dla Popierania Żeglarstwa Oceanicznego Trans Ocean.

W 2020 roku Szymon Kuczyński odkrytopokładowym jachtem klasy 2020 odbył bałtycki rejs na trasie Gdynia – Świnoujście oraz pokonał „królową” polskich rzek – Wisłę. 

Jacht 2020 – polski jacht skonstruowany przez Eugeniusza Gintera. Jednostkę produkuje firma PRO-AIR z Gdyni. To wszechstronny i funkcjonalny jacht, na którym pływać może od dwóch do sześciu osób. Wykorzystywany może być do pływania rekreacyjnego, regatowego oraz edukacji żeglarskiej.

Wyszukaj wydarzenia